> Review Indevolt
PowerFlex 2000
Indevolt PowerFlex 2000 review (8.3/10) — Nederlands hybride model met 2.400W, 4 MPPT en Home Assistant-integratie. Uitbreidbaar tot 12 kWh. Lees de review.
> affiliate — geen meerkost · info
Specificaties
- § Afmetingen
- 430 × 260 × 380 mm
- § Gemaakt in
- Nederland/China
- § Compatibel
- Alle panelen met MC4-aansluiting, P1-meter (Fluvius/DSMR), Home Assistant (lokale API), Micro-omvormers tot 2400W, Indevolt uitbreidingsmodules
- § Geschikt voor
- Appartement, Rijhuis, Vrijstaande woning, Balkoncentrale, Huurwoning, Buitenopstelling, Techneuten
Scores & beoordeling
Plus & Min
Plus
- Lokale API voor Home Assistant — geen cloudafhankelijkheid voor automatisering
- 2.400W inverter in de Hybrid-variant: krachtig voor een plug & play systeem
- Nederlands merk met Nederlandstalige klantenservice
- IP65-gecertificeerd: geschikt voor permanente buitenopstelling
- Twee varianten: ECO (vanaf €650) en Hybrid (vanaf €850) — voor elk budget
- Uitbreidbaar tot 12 kWh met extra modules, tot 36 kWh in grotere configuraties
- 4 MPPT-trackers met 2.400W solar input
- LiFePO4-cellen met 10 jaar garantie
Min
- Jong merk met beperkt trackrecord — eerste producten sinds 2025
- Kleiner gebruikersbestand dan gevestigde merken als Zendure of EcoFlow
- App is functioneel maar minder gepolijst dan Zendure of HomeWizard
- 2 kWh basiscapaciteit is aan de lage kant — uitbreiding vrijwel noodzakelijk
- Beperkte fysieke verkooppunten: voornamelijk online bestelling
De Nederlandse uitdager met een open hart
In een segment waar Chinese giganten de dienst uitmaken, is het verfrissend om een nieuwkomer uit de Lage Landen te zien. De Indevolt PowerFlex 2000 is een stekkerthuisbatterij die in Nederland is ontworpen en specifiek is afgestemd op de Benelux-markt — compleet met P1-meterondersteuning, EPEX-spot tariefintegratie en, voor de techneuten onder ons, een lokale API waarmee je het systeem rechtstreeks vanuit Home Assistant kan aansturen. Zonder cloud. Zonder omwegen.
Dat laatste detail verdient het om herhaald te worden, want het is uniek in deze markt. Waar elk ander merk — Zendure, EcoFlow, Anker, Marstek — je dwingt om via hun cloud te communiceren, biedt Indevolt een lokale REST API die op je eigen netwerk draait. Voor Home Assistant-gebruikers en privacy-bewuste kopers is dit een gamechanger.
Maar Indevolt is ook een jong merk, met de bijbehorende onzekerheden. Eerlijk: wat biedt de PowerFlex 2000, waar blinkt hij uit, en waar zitten de risico’s?
Indevolt: wie zijn ze?
Indevolt is een Nederlands bedrijf dat zich sinds 2025 richt op plug-and-play energieopslagsystemen voor de residentiële markt. Het team bestaat uit ingenieurs met achtergrond in de zonne-energie-industrie en embedded systems — wat de focus op open integraties (API, Home Assistant) verklaart.
De productie vindt plaats in China, in samenwerking met een gevestigde LiFePO4-cellenfabrikant. Het ontwerp, de firmware, de app en de klantenservice zijn volledig Nederlands. Dit hybride model is vergelijkbaar met dat van HomeWizard en ZinVolt: Benelux-brein, Aziatische productiecapaciteit.
Voor Belgische kopers biedt dit concrete voordelen:
- Klantenservice in het Nederlands — telefonisch en per e-mail
- Europese garantieafhandeling vanuit Nederland
- Product afgestemd op de Benelux — P1-meter, Fluvius-compatibel, EPEX-spot integratie
- Snelle levertijden binnen de Benelux (1-3 werkdagen)
Twee varianten: ECO en Hybrid
De PowerFlex 2000 is beschikbaar in twee uitvoeringen:
ECO (vanaf €650)
- AC-only: laadt en ontlaadt uitsluitend via het stopcontact (230V AC)
- Geen solar input: geen MPPT-trackers, geen directe zonnepaneelaansluiting
- 800W teruglevering via gewoon stopcontact
- Geschikt voor: gebruikers zonder zonnepanelen die willen profiteren van dynamische tarieven
Hybrid (vanaf €850)
- AC + DC: laadt via stopcontact én via zonnepanelen
- 4 MPPT-trackers met 2.400W totale solar input
- 2.400W inverter (800W via gewoon stopcontact, volledig vermogen via Wieland)
- Geschikt voor: gebruikers met balkonpanelen of een bestaande zonne-installatie
Het tweeledig aanbod is een slimme zet. Niet iedereen heeft zonnepanelen, en de ECO-variant voor €650 is een van de scherpst geprijsde stekkerthuisbatterijen op de markt — vergelijkbaar met de Growatt NOAH 2000 qua prijs, maar met aanzienlijk betere software en integratiemogelijkheden.
Technische specificaties
- Capaciteit: 2,0 kWh (bruikbaar)
- Maximale capaciteit: 12,0 kWh (met uitbreidingsmodules)
- Invertervermogen: 2.400 W (Hybrid) / 800 W (ECO)
- Solar input: tot 2.400 W via 4 MPPT (alleen Hybrid)
- Round-trip efficiëntie: 92%
- Depth of Discharge (DoD): 100%
- Celchemie: LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate)
- Levensduur: 6.000+ cycli tot 80% restcapaciteit
- Garantie: 10 jaar
- Gewicht: ca. 20 kg
- Afmetingen: 430 × 260 × 380 mm
- IP-rating: IP65
- Geluidsniveau: ca. 32 dB
- Connectiviteit: WiFi, Bluetooth, Indevolt app, lokale REST API
- Aansluiting: gewoon stopcontact (800W) of Wieland (2.400W, Hybrid)
- Extra: P1-meterondersteuning, EPEX-spot integratie, Home Assistant-compatibel
De lokale API: waarom dat ertoe doet
De meeste stekkerthuisbatterijen communiceren uitsluitend via de cloud van de fabrikant. Je telefoon stuurt een commando naar een server in China of Europa, die server stuurt het door naar je batterij thuis. Dat werkt — totdat het internet uitvalt, de server down is, of de fabrikant besluit de service te beëindigen.
De Indevolt PowerFlex 2000 biedt een lokale REST API die op het apparaat zelf draait. Binnen je thuisnetwerk kan je:
- Real-time data opvragen (laadstatus, vermogen, temperatuur)
- Laad- en ontlaadcommando’s sturen zonder internet
- Integreren met Home Assistant via een officieel ondersteunde integratie
- Eigen automatiseringen bouwen — bijv. laden wanneer je dynamische tarief onder €0,05/kWh zakt
Dit is een fundamenteel andere filosofie dan de cloud-first aanpak van Zendure, EcoFlow en Anker. Voor de Home Assistant-community — die in België en Nederland bijzonder actief is — is de Indevolt PowerFlex 2000 daarmee de meest aantrekkelijke stekkerthuisbatterij op de markt.
De app van Indevolt biedt uiteraard ook een cloud-optie voor wie de batterij op afstand wil beheren. Maar de lokale API blijft altijd beschikbaar als alternatief.
Installatie
ECO-variant: simpeler kan niet
- Uitpakken — 20 kg, door één persoon te tillen
- Neerzetten — binnen of buiten (IP65)
- Gewone stekker in het stopcontact
- P1-meter aansluiten op je Fluvius digitale meter (optioneel maar aanbevolen)
- Indevolt app installeren en WiFi verbinden
- Klaar
Hybrid-variant: met zonnepanelen
De Hybrid-variant volgt dezelfde stappen, plus:
- Zonnepanelen aansluiten via MC4-connectoren op de 4 MPPT-ingangen
- Optioneel: Wieland-aansluiting laten installeren voor 2.400W vermogen
Met de Wieland-optie heb je een elektricien nodig (geschatte kost: €150-€300 plus AREI-keuring ~€150). Via gewoon stopcontact is het volledig plug & play: geen keuring, geen elektricien, geen Fluvius-melding — conform de AREI-regeling sinds april 2025.
Dagelijks gebruik
De Indevolt app
De app is functioneel en helder, maar mist nog de visuele finesse van Zendure of HomeWizard. Je krijgt:
- Real-time laad- en ontlaadstatus met vermogensweergave
- P1-meterdata: totaal huishoudverbruik, injectie en afname
- Energiestromen van zonnepanelen (Hybrid)
- Tijdschema’s voor laden en ontladen
- EPEX-spot tariefweergave met automatische optimalisatie
- Historische data per dag en maand
Wat opvalt: de app is volledig Nederlandstalig en heeft geen vertaalfouten of vreemde menustructuren — een verschil met sommige Chinese merken waar de Nederlandse vertaling duidelijk een bijgedachte was.
De EPEX-spot integratie is goed maar niet zo geavanceerd als Zendure’s ZENKI 2.0. De Indevolt optimaliseert op basis van de day-ahead prijzen, maar mist de AI-voorspellingscomponent die Zendure biedt. In de praktijk is het verschil klein: de meeste besparing zit in het simpelweg goedkoop laden en duur ontladen, niet in de nuances van AI-voorspelling.
Home Assistant integratie
Hier blinkt de PowerFlex 2000 uit. De officieel ondersteunde Home Assistant-integratie biedt:
- Alle sensoren beschikbaar als entities (batterijpercentage, vermogen, temperatuur, cycli)
- Services voor laden/ontladen starten en stoppen
- Automatiseringsmogelijkheden: koppel de batterij aan weerdata, tariefdata, zonnepaneelopbrengst
- Dashboard-widgets voor je Home Assistant interface
- Volledig lokaal — geen cloud-afhankelijkheid
Voor Home Assistant-gebruikers is dit de heilige graal: een stekkerthuisbatterij die je volledig lokaal kan aansturen en integreren in je domotica-ecosysteem. De HomeWizard Plug-In Battery biedt ook Home Assistant-ondersteuning, maar via de cloud-API. De Indevolt is de enige die het volledig lokaal doet.
Geluidsniveau
Met circa 32 dB is de PowerFlex 2000 een van de stilste stekkerthuisbatterijen op de markt — stiller dan de Zendure SolarFlow 2400 AC (35 dB) en vergelijkbaar met de HomeWizard Plug-In Battery (33 dB). Alleen de EcoFlow STREAM AC Pro (30 dB) is stiller.
Uitbreidbaarheid: tot 12 kWh (of meer)
De PowerFlex 2000 is modulair uitbreidbaar met extra batterijmodules van 2 kWh elk:
| Configuratie | Capaciteit | Geschatte prijs (Hybrid) |
|---|---|---|
| 1 module | 2,0 kWh | €850 |
| 2 modules | 4,0 kWh | ~€1.350 |
| 3 modules | 6,0 kWh | ~€1.850 |
| 6 modules | 12,0 kWh | ~€3.350 |
In grotere configuraties — met meerdere hubs en modules — schaalt het systeem theoretisch tot 36 kWh en 7.200W vermogen. Dat is het domein van serieuze energieopslaginstallaties, maar het toont de technische ambitie van Indevolt.
Voor de meeste Belgische huishoudens is 4 tot 6 kWh de sweetspot: voldoende om het volledige nachtverbruik te dekken en maximaal te profiteren van dynamische tarieven.
Prestaties in de Belgische context
Eigenverbruikoptimalisatie met P1-meter
De directe koppeling met de P1-poort van je Fluvius digitale meter maakt de eigenverbruikoptimalisatie nauwkeurig. De batterij weet in real-time exact hoeveel je huishouden verbruikt en past de teruglevering daarop aan — geen schattingen, geen vertragingen.
Met 2 kWh basiscapaciteit en 800W teruglevering (via gewoon stopcontact) dekt de PowerFlex 2000 het basisverbruik van 5 tot 10 uur. Dat is voldoende voor de avonduren, maar voor gezinnen met hoger verbruik is uitbreiding naar 4 kWh aanbevolen.
Impact op de Fluvius-factuur
Eigenverbruikbesparing: door zonnestroom op te slaan in plaats van te injecteren tegen het lage injectietarief bespaar je het verschil (€0,20-€0,30 per kWh). Bij 2 kWh dagelijks is dat €0,40-€0,60 per dag.
Capaciteitstarief: door de avondpiek te dempen met batterijstroom verlaag je je maandelijkse piekvermogen. Geschatte besparing: €40-€70 per jaar.
Terugverdientijd
ECO-variant (€650), zonder zonnepanelen, met dynamisch tarief:
- Dagelijkse arbitragewinst: ~€0,40
- Jaarlijkse besparing: ~€146/jaar
- Terugverdientijd: ~4,5 jaar
Hybrid-variant (€850), met 2 balkonpanelen (800Wp):
- Extra eigenverbruik: ~700 kWh/jaar
- Besparing: 700 x €0,26 = €182/jaar
- Besparing capaciteitstarief: ~€55/jaar
- Totale besparing: €237/jaar
- Aanschafprijs: €850 + €250 (panelen) = €1.100
- Terugverdientijd: ~4,6 jaar
De terugverdientijden zijn concurrerend, vooral voor de ECO-variant die met €650 een van de goedkoopste instappunten biedt. Met uitbreiding naar 4 kWh verbetert de terugverdientijd dankzij de hogere absolute besparing.
Vergelijking met andere stekkerthuisbatterijen
Indevolt vs. HomeWizard Plug-In Battery
Twee Nederlandse merken, twee filosofieën. De HomeWizard biedt de meest gepolijste app en de simpelste installatie. De Indevolt biedt meer technische mogelijkheden: lokale API, meer vermogen (2.400W), meer uitbreidbaarheid (12 vs. 5,4 kWh). Kies HomeWizard voor het simpelste gemak. Kies Indevolt voor technische flexibiliteit en een lagere prijs.
Indevolt vs. Zendure SolarFlow 2400 Pro
De Zendure wint op AI-software (ZENKI 2.0), uitbreidbaarheid (16,8 vs. 12 kWh) en merkreputatie. De Indevolt wint op prijs (€650-€850 vs. €999), lokale API en Nederlands support. Kies Zendure voor de meest geavanceerde software. Kies Indevolt voor lokale controle, privacy en een scherpe prijs.
Indevolt vs. Growatt NOAH 2000
De Growatt is goedkoper (vanaf €360) maar biedt minder: geen P1-meter, geen dynamische tarieven, geen API, basale app. De Indevolt ECO (€650) kost bijna het dubbele maar biedt significant meer functionaliteit. Kies Growatt als absolute bodemprijs je enige criterium is. Kies Indevolt als je slim wil optimaliseren.
Indevolt vs. ZinVolt Power
Twee Nederlandse merken. De ZinVolt heeft slechts 1 kWh basiscapaciteit voor €899 — duur per kWh. De Indevolt biedt 2 kWh vanaf €650 met meer vermogen en betere uitbreidbaarheid. De ZinVolt is compacter (15 kg) en lichter. Op basis van specificaties en prijs wint de Indevolt deze vergelijking overtuigend.