§ Merk
Sunpura
§ Type
hybride
§ Cap
2.4 kWh
Niet gehomologeerd

> Review Sunpura
S2400

Sunpura S2400 review (7.3/10) — 2,4 kWh hybride met 2.400W omvormer en 8.000 cycli garantie. P1-meter, IP65. Uitbreidbaar tot 9,6 kWh. Lees de review.

§ Score
7.3/10
> Redactie stopcontactbatterij.be > Gepubl. 31 maart 2026 ✓ Gecheckt 2026-04-01
Sunpura S2400 thuisbatterij
§ Prijs
€749
§ Score
7.3/10
Bekijk prijs · Amazon.com.be€749

> affiliate — geen meerkost · info

§ 01 · Technische fiche

Specificaties

§ Capaciteit
2.4 kWh
> max 9.6
§ Vermogen
0.8 kW
§ Rondrend.
92 %
§ Garantie
10 jaar
§ Gewicht
24 kg
§ Prijs
€749
§ Afmetingen
440 × 260 × 370 mm
§ Gemaakt in
China
§ Compatibel
Alle panelen met MC4-aansluiting, P1-meter (Fluvius/DSMR), Sunpura uitbreidingsmodules, Micro-omvormers tot 800W
§ Geschikt voor
Rijhuis, Vrijstaande woning, Balkoncentrale, Tuin, Buitenopstelling
§ Meting

Scores & beoordeling

§ Totaal
7.3/10
Prijs / kwaliteit 8.0/10
Capaciteit 7.0/10
Installatie & gemak 7.0/10
Garantie 9.0/10
Slimme integratie 6.0/10
§ 02 · Oordeel in één oogopslag

Plus & Min

Plus

  • 8.000 cycli garantie — de hoogste van alle stekkerthuisbatterijen in onze vergelijking
  • 2.400W invertervermogen: krachtig voor deze prijsklasse
  • IP65-gecertificeerd: permanent buiten plaatsbaar
  • P1-meterondersteuning voor nauwkeurige eigenverbruikoptimalisatie
  • 2,4 kWh capaciteit, uitbreidbaar tot 9,6 kWh
  • Competitieve prijs van €749 voor het geboden pakket
  • LiFePO4-cellen met 10 jaar garantie

Min

  • Minder bekend merk: Sunpura/NOVGEN ESS heeft beperkte naamsbekendheid in Europa
  • Beperkt Europees service- en distributienetwerk
  • App is functioneel maar mist AI-optimalisatie en dynamische tariefautomatisering
  • 800W teruglevering via gewoon stopcontact: het volledige 2.400W vermogen vereist Wieland
  • 2 MPPT-ingangen: minder flexibel dan modellen met 4 MPPT
  • Beperkte online community en onafhankelijke reviews beschikbaar

De marathonloper onder de stekkerthuisbatterijen

In de stekkerthuisbatterij-markt draait alles om drie vragen: hoeveel capaciteit krijg je, hoe slim is de software, en wat kost het? Maar er is een vierde vraag die te weinig aandacht krijgt: hoe lang gaat het mee?

De meeste stekkerthuisbatterijen beloven 6.000 cycli — voldoende voor zo’n 16 jaar bij dagelijks gebruik. De Sunpura S2400 gooit daar een schep bovenop: 8.000 cycli. Dat is meer dan 21 jaar dagelijks laden en ontladen voordat de batterij degradeert tot 80% van de oorspronkelijke capaciteit. In een markt waar de levensduur van je investering bepalend is voor de terugverdientijd, is dat een significant voordeel.

De Sunpura S2400 — geproduceerd door NOVGEN ESS — is een hybride plug-and-play systeem met 2,4 kWh LiFePO4, 2.400W invertervermogen, IP65-certificering en P1-meterondersteuning. Op papier een solide all-rounder. Maar het merk is relatief onbekend in de Benelux, wat vragen oproept over service, support en langetermijn betrouwbaarheid. Eerlijk: wat biedt de S2400?

NOVGEN ESS / Sunpura: wie zijn ze?

Sunpura — het Europese consumentenmerk van de Chinese fabrikant NOVGEN ESS — bouwt gestaag aan zijn positie in de Benelux. Na de compacte S1200 is de S2400 het middenmodel dat meer capaciteit en een langere levensduur biedt. De Europese service is bereikbaar via e-mail in het Engels, met een magazijn in Duitsland voor garantieafhandeling. Het servicenetwerk is beperkter dan bij gevestigde merken, maar de hardware-kwaliteit krijgt in de energieopslagcommunity goede recensies.

Technische specificaties

  • Capaciteit: 2,4 kWh (bruikbaar)
  • Maximale capaciteit: 9,6 kWh (met uitbreidingsmodules)
  • Invertervermogen: 2.400 W (off-grid) / 800 W (grid, via gewoon stopcontact)
  • Solar input: tot 1.600 W via 2 MPPT-trackers
  • Round-trip efficiëntie: 92%
  • Depth of Discharge (DoD): 100%
  • Celchemie: LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate)
  • Levensduur: 8.000 cycli tot 80% restcapaciteit
  • Garantie: 10 jaar
  • Gewicht: ca. 24 kg
  • Afmetingen: 440 × 260 × 370 mm
  • IP-rating: IP65
  • Geluidsniveau: ca. 35 dB
  • Connectiviteit: WiFi, Bluetooth, Sunpura app
  • Aansluiting: gewoon stopcontact (800W) of Wieland (2.400W)
  • Extra: P1-meterondersteuning

8.000 cycli: wat betekent dat?

De levensduur van een LiFePO4-batterij wordt gemeten in cycli — volledige laad-ontlaadcycli van 100% naar 0% en terug. Bij 8.000 cycli en dagelijks één cyclus houdt de Sunpura S2400 het 21,9 jaar vol voordat de capaciteit daalt tot 80%.

Ter vergelijking met de concurrentie:

ModelCycliLevensduur bij dagelijks gebruik
Sunpura S24008.00021,9 jaar
Zendure SolarFlow 2400 Pro6.00016,4 jaar
EcoFlow STREAM AC Pro6.00016,4 jaar
HomeWizard Plug-In Battery6.00016,4 jaar
Growatt NOAH 20006.00016,4 jaar

De extra 2.000 cycli vertalen zich in bijna 6 jaar extra levensduur. Dit is financieel relevant: de batterij heeft langer de tijd om zichzelf terug te verdienen en blijft langer productief na de initiële terugverdienperiode. Met een 10-jarige garantie dekt de garantieperiode nog steeds minder dan de helft van de theoretische levensduur — een teken dat Sunpura vertrouwen heeft in de kwaliteit van hun cellen.

Duaal vermogen: 800W grid / 2.400W off-grid

De Sunpura S2400 heeft een duale vermogensrating: 800W voor netgekoppelde teruglevering (via gewoon stopcontact) en 2.400W voor off-grid gebruik of via een Wieland-aansluiting.

In de Belgische context:

  • Via gewoon stopcontact: 800W teruglevering, conform het AREI. Geen keuring, geen elektricien, geen Fluvius-melding.
  • Via Wieland: 2.400W vermogen, vergelijkbaar met de Zendure SolarFlow 2400 Pro. Vereist een elektricien voor de installatie en een AREI-keuring.

De meeste Belgische kopers zullen de stopcontact-optie kiezen voor de eenvoud. Maar het is prettig om te weten dat het volledige 2.400W vermogen beschikbaar is als je later besluit om een Wieland-aansluiting te laten plaatsen.

Installatie

Standaard plug & play (gewoon stopcontact)

  1. Uitpakken — 24 kg, door één persoon te tillen
  2. Neerzetten — binnen of buiten (IP65)
  3. Gewone stekker in het stopcontact
  4. Optioneel: P1-meter aansluiten op je Fluvius digitale meter
  5. Optioneel: zonnepanelen aansluiten via MC4 op de 2 MPPT-ingangen
  6. Sunpura app installeren en WiFi verbinden
  7. Klaar

De IP65-rating is een pluspunt: de S2400 kan permanent buiten staan — op je terras, in de tuin, naast de garage. Regen, stof en vocht vormen geen probleem. De Growatt NEXA 2000 (IP66) biedt een iets hogere beschermingsgraad, maar IP65 is voor de Belgische weersomstandigheden ruim voldoende.

Twee MPPT-trackers

Met twee MPPT-ingangen en 1.600W totale solar input is de S2400 minder flexibel dan modellen met vier MPPT (zoals de Solakon ONE, Growatt NEXA 2000 of Indevolt PowerFlex 2000 Hybrid). Je kan twee panelen in dezelfde of verschillende richtingen aansluiten. Meer dan twee panelen vereist een combiner of micro-omvormer.

Voor de meeste balkoncentrale-gebruikers (1-2 panelen) is twee MPPT voldoende. Wie drie of vier panelen in verschillende richtingen wil aansturen, kiest beter een model met vier MPPT-trackers.

Dagelijks gebruik

De Sunpura app

De Sunpura app is functioneel maar basaal. Het biedt:

  • Real-time laad- en ontlaadstatus
  • Zonnepaneelproductie en energiestromen
  • P1-meterdata (indien gekoppeld)
  • Handmatige tijdschema’s voor laden en ontladen
  • Historische data per dag en maand
  • Basis alarmering (oververhitting, overbelasting)

Wat de app niet biedt:

  • AI-gestuurde optimalisatie
  • Automatische dynamische tariefintegratie (EPEX-spot)
  • Geavanceerde energieprognoses
  • Home Assistant-integratie of lokale API
  • Nederlandstalige interface (beschikbaar in Engels, Duits en Chinees)

Dit is het duidelijkste verschil met de top van de markt. De Zendure ZENKI 2.0 AI optimaliseert automatisch op basis van dynamische tarieven, weersverwachtingen en verbruikspatronen. De Indevolt PowerFlex 2000 biedt een lokale API voor Home Assistant. De Sunpura app biedt handmatige bediening en basisautomatisering.

Voor gebruikers die simpelweg hun zonnestroom willen bufferen — laden overdag, ontladen ‘s avonds — is de basale app voldoende. Maar wie maximaal wil profiteren van dynamische EPEX-spot tarieven moet zelf tijdschema’s instellen en handmatig bijsturen. Dat is een gemiste kans in een markt waar software steeds meer het verschil maakt.

P1-meterondersteuning

Een lichtpunt in de software: de S2400 ondersteunt de P1-meter van je Fluvius digitale meter. Hierdoor weet de batterij in real-time hoeveel je huishouden verbruikt en kan ze de teruglevering nauwkeurig afstemmen. Dit is een significant voordeel ten opzichte van goedkopere modellen zonder P1-ondersteuning (zoals de Growatt NOAH 2000).

Uitbreidbaarheid: tot 9,6 kWh

De S2400 breidt uit met extra batterijmodules van 2,4 kWh:

ConfiguratieCapaciteitGeschatte prijs
1 module2,4 kWh€749
2 modules4,8 kWh~€1.300
3 modules7,2 kWh~€1.850
4 modules9,6 kWh~€2.400

Met 9,6 kWh maximale capaciteit zit de S2400 in de middenmoot: meer dan de Zendure SolarFlow 2400 AC (5,76 kWh), maar minder dan de Indevolt PowerFlex 2000 (12 kWh) en de Zendure SolarFlow 2400 Pro (16,8 kWh).

Prestaties in de Belgische context

Eigenverbruik optimaliseren

Met 2,4 kWh en P1-meterondersteuning dekt de S2400 het basisverbruik van 6 tot 12 uur (bij 200-400W basisbelasting). Dat is voldoende voor de volledige avondpiek van de meeste huishoudens.

In combinatie met balkonpanelen stijgt het eigenverbruik van 30% naar 65-75%. Met uitbreiding naar 4,8 kWh is 80%+ haalbaar.

Impact op de Fluvius-factuur

  • Eigenverbruikbesparing: 2,4 kWh x €0,25 = €0,60 per dag = €219/jaar
  • Capaciteitstarief besparing: €50-€80 per jaar
  • Totale geschatte besparing: €269-€299/jaar

Terugverdientijd

Met 2 balkonpanelen (800Wp):

  • Extra eigenverbruik: ~850 kWh/jaar
  • Besparing: 850 x €0,25 = €213/jaar
  • Besparing capaciteitstarief: ~€60/jaar
  • Totale besparing: €273/jaar
  • Aanschafprijs: €749 (batterij) + €250 (panelen) = €999
  • Terugverdientijd: ~3,7 jaar

Zonder zonnepanelen, met dag/nacht tarief:

  • Dagelijkse besparing: ~€0,45
  • Jaarlijkse besparing: ~€164/jaar
  • Aanschafprijs: €749
  • Terugverdientijd: ~4,6 jaar

Dankzij de 8.000 cycli levensduur genereert de S2400 langer besparing na de terugverdienperiode dan concurrenten met 6.000 cycli. Over de volledige levensduur kan het verschil oplopen tot €1.000-€1.500 extra besparing.

Vergelijking met andere stekkerthuisbatterijen

Sunpura S2400 vs. Zendure AIO 2400

Dezelfde capaciteit (2,4 kWh), vergelijkbare prijs (€749 vs. €899). De Zendure wint overtuigend op software (ZENKI AI, dynamische tarieven, P1-integratie, betere app). De Sunpura wint op cycli (8.000 vs. 6.000) en prijs (€150 goedkoper). Kies Zendure voor de slimste software. Kies Sunpura voor de langste levensduur en de lagere prijs.

Sunpura S2400 vs. Growatt NEXA 2000

De Growatt biedt 4 MPPT-trackers, 2.600W solar input en IP66, maar kost €1.200-€1.400. De Sunpura biedt meer capaciteit (2,4 vs. 2,05 kWh), meer cycli (8.000 vs. 6.000) en een lagere prijs (€749). De Growatt wint op weerbestendigheid (IP66 vs. IP65), solar input en merkreputatie. Kies Growatt voor maximale outdoor-bestendigheid en solar-flexibiliteit. Kies Sunpura voor meer capaciteit en levensduur per euro.

Sunpura S2400 vs. Indevolt PowerFlex 2000 Hybrid

De Indevolt biedt dezelfde 2.400W vermogen, maar met 4 MPPT-trackers (vs. 2), een lokale API voor Home Assistant en een Nederlands merk. De Sunpura biedt meer capaciteit (2,4 vs. 2,0 kWh), meer cycli (8.000 vs. 6.000) en IP65 buitenopstelling. Kies Indevolt voor Home Assistant-integratie en Nederlands support. Kies Sunpura voor meer capaciteit, langere levensduur en outdoor-geschiktheid.

Sunpura S2400 vs. Solakon ONE

De Solakon biedt 4 MPPT-trackers met 2.600W solar input en betere uitbreidbaarheid (12,66 kWh) voor een lagere prijs (€589). De Sunpura wint op capaciteit (2,4 vs. 2,11 kWh), cycli (8.000 vs. 6.000) en invertervermogen (2.400W vs. 800W/1.200W boost). Kies Solakon voor de beste prijs en meeste solar-mogelijkheden. Kies Sunpura voor meer invertervermogen en langere levensduur.

Garantie en levensduur

Sunpura biedt 10 jaar garantie op de S2400. Met 8.000 cycli is de theoretische levensduur meer dan 21 jaar — ruim het dubbele van de garantieperiode. Dit is een sterk punt: zelfs na 10 jaar garantie heb je theoretisch nog meer dan 10 jaar bruikbare capaciteit over.

De kanttekening: de garantie is zo goed als het bedrijf dat erachter staat. Sunpura/NOVGEN ESS is een relatief kleine speler zonder uitgebreid Europees servicenetwerk. Als het bedrijf in de komende 10 jaar groeit en zijn Europese aanwezigheid versterkt, is de garantie goud waard. Als het bedrijf krimpt of stopt, wordt een garantieclaim aanzienlijk lastiger.

Dit is het kerndilemma van de Sunpura S2400: sterke hardware-specificaties, onzekere merkpositie. De technologie is solide — LiFePO4 met 8.000 cycli is objectief beter dan 6.000 cycli. Maar het servicenetwerk en de merkzekerheid zijn objectief zwakker dan bij Zendure, EcoFlow of HomeWizard.

Voor wie is de Sunpura S2400 geschikt?

Wie koopt dit?

  • Wie de langste levensduur als prioriteit stelt (8.000 cycli)
  • Kopers die een IP65 buitenbatterij zoeken voor een redelijke prijs
  • Wie 2,4 kWh capaciteit wil met uitbreidingsmogelijkheden tot 9,6 kWh
  • Eigenaren van een rijhuis of vrijstaande woning met buitenruimte
  • Wie bereid is een minder bekend merk te accepteren voor betere specs per euro

Wie kiest iets anders?

  • Wie de beste software-ervaring en AI-optimalisatie verwacht (Zendure is beter)
  • Kopers die de zekerheid van een gevestigd merk met lokale service nodig hebben
  • Wie meer dan 2 zonnepanelen in verschillende richtingen wil aansluiten (slechts 2 MPPT)
  • Appartementsbewoners die een compact, licht systeem zoeken (24 kg, IP65 is overkill)

Verdict

De Sunpura S2400 is de marathonloper in een markt van sprinters. Waar concurrenten schitteren met AI-software (Zendure), compact ontwerp (Marstek Venus C) of lokale API’s (Indevolt), onderscheidt de S2400 zich met iets fundamentelers: pure duurzaamheid. 8.000 cycli is geen marketingtruc — het is een meetbaar, verifieerbaar voordeel dat over de volledige levensduur duizenden euro’s extra besparing oplevert.

De prijs van €749 is eerlijk voor wat je krijgt: 2,4 kWh, 2.400W invertervermogen, IP65, P1-meterondersteuning en die opvallend sterke levensduurgarantie. De software is basaal maar functioneel. Het merk is jong maar ambitieus.

Het is geen keuze zonder risico. De beperkte Europese aanwezigheid van Sunpura betekent dat je vertrouwt op een merk dat zijn sporen in de Benelux nog moet verdienen. Maar als de hardware zo goed is als de specificaties beloven — en er is geen technische reden om daaraan te twijfelen — dan is de Sunpura S2400 een van de slimste langetermijninvesteringen in het stekkerthuisbatterij-segment.

Score: 7.7/10 — De langste levensduur en goede specificaties voor de prijs, maar een onbekend merk en basale software remmen de score af.

Meer lezen

§ Klaar om te beslissen?
Sunpura S2400
€749

> Actuele prijs & voorraad bij onze partner.

Bekijk prijs · Amazon.com.be€749

> affiliate — geen meerkost · info

§ 03 · Rekenmodel

Terugverdientijd (BE)

Terugverdientijd in Belgie

Geschatte jaarlijkse besparing
€255
per jaar
Geschatte terugverdientijd
2.9 jaar
bij aanschafprijs van €749
Besparing capaciteitstarief (piekverlaging) €18/jaar
Besparing eigenverbruik (zonne-energie) €216/jaar
Besparing dag/nacht spread €22/jaar

Hoe berekend? Op basis van Fluvius capaciteitstarief 2026 (€55.48/kW/jaar), gemiddelde Belgische stroomprijs (€0.35/kWh) en injectietarief (€0.05/kWh). Jouw werkelijke besparing hangt af van je energieleverancier, verbruikspatroon en zonnepaneelinstallatie.

Let op: Fluvius is je netbeheerder (niet je energieleverancier). Het capaciteitstarief betaal je bovenop je stroomprijs — een thuisbatterij kan dit verlagen door je verbruikspieken af te vlakken.

[ affiliate-disclosure ]

Stopcontactbatterij.be bevat affiliate links. Koop je via onze links, dan ontvangen wij een kleine commissie — zonder meerkost. Scores worden onafhankelijk bepaald. Redactioneel beleid →

Beoordeling op basis van specificaties, gebruikerservaringen en prijsvergelijking.

§ 04

Vergelijkbare batterijen

EcoFlow STREAM AC Pro EcoFlow
8.5 /10
Plug & Play
✓ Synergrid

STREAM AC Pro

EcoFlow STREAM AC Pro review (8.5/10) — De stilste stekkerbatterij op de markt (30 dB). Compact, passieve koeling. Past goed in huis. Lees de review.

Prijs
€749
Lees →
EcoFlow STREAM Max EcoFlow
8.1 /10
Hybride
✓ Synergrid

STREAM Max

EcoFlow STREAM Max review (8.1/10) — Weerbestendige hybride stekkerbatterij met IP65, passieve koeling en €749 instapprijs. Bekijk onze review.

Prijs
€749
Lees →
EcoFlow STREAM Pro EcoFlow
7.6 /10
Hybride
✓ Synergrid

STREAM Pro

EcoFlow STREAM Pro review (7.6/10) — DC-gekoppeld met 3 MPPT, fluisterstil en IP65. De gulden middenweg in het STREAM-gamma. Bekijk onze review.

Prijs
€749
Lees →